top of page

MIREK MRÁZ OSMDESÁTILETÝ

Sportovec tělem i duší. Takovým je Miroslav Mráz, narozený 21.5.1944 v Polné. Až na jedinou výjimku sportovní samouk. Do řad ČSTV vstoupil v květnu 1959 a stal se členem TJ Družstevník Velký Beranov, který v té době hrál výborně krajský přebor ve volejbale. Mimo tento sport působil ještě v několika sportovních oddílech jihlavského okresu a krajský přebor hrál dále ještě v kopané a ledním hokeji. Ale především byl prvotřídní atlet -  sprinter jihlavské atletiky. Sportu se věnoval i v době, kdy vykonával vojenskou prezenční službu pracovně u železničního vojska v České Třebové a Ostravě. Byl mimořádně rychlý (letmou stovku běhal za devět vteřin), ale bohužel neuměl startovat. Když přišel na jaře roku 1968 na stadion Spartaku Jihlava (dnešní Vysočina), způsobil zde poprask, protože i přes tento handicap bez jakékoliv přípravy zvítězil v bězích na 100 a 200 m.  Během chvilky se stal v těchto disciplínách okresním přeborníkem Jihlavska. Za týden nato na krajských přeborech ve Znojmě způsobil zase údiv atletických odborníků, když opět bez jakékoliv přípravy  ve druhém závodě  ve svém životě splnil  limit I. výkonnostní třídy na 200 m a navíc přidal okresní rekord na 400 m. V této jedné z nejtěžších atletických disciplín nebyl nikdy poražen!!! V roce 1995 se stal mistrem ČR v bězích na 100 a 200 m v kategorii veteránů nad 50 let. Po skončení atletické činnosti působil dlouhá léta jako rozhodčí atletiky a dále se aktivně věnoval už jen fotbalu a lednímu hokeji. Jeho velkou celoživotní sportovní láskou byl lední hokej, který díky vynikající atletické přípravě hrál závodně až do svých 61 let.


K jeho jubileu přejeme Mirkovi hodně zdraví do dalších sportovních aktivit.


Popisky k fotografiím:

l. Mirek Mráz ve velmi úspěšném volejbalovém týmu TJ Družstevník Velký Beranov, který hrál v první polovině 60tých let krajský přebor.

2. Na konci 60tých let ve fotbalovém týmu Modety Jihlava.

3. Velmi úspěšný tým jihlavských atletů ze začátku 70tých let na fotografii vynikajícího atleta Karla Mokříše, který letos slaví 90 let.

4. Sedmdesátá  léta – stále stejný obrázek na závodech – v cíli Filípek a Mráz Jihlava.

5. Jeden z nejlepších běhů Mirka na 100 m v Brně Lužánkách.

6. Takto vypadala jedna z nejtěžších atletických disciplín běh na 400 m v jeho  podání - M.M. a dlouho nikdo. V této disciplíně nebyl nikdy poražen!!!

7. V hokejovém  týmu Sokola Stonařov po vítězství v okresním přeboru Jihlavska na začátku 80tých let.

8.  S kamarády z orientačního běhu Jihlava se celkem 6x zúčastnil silničního běhu Běchovice - Praha. Zde v jednom z doběhu do cíle v r. 1977 v Praze na Ohradě.

9. Rok 1977 Běchovice - Praha. Vzájemná gratulace po doběhu do cíle na Ohradě v Praze s tehdy nejstarším československým maratoncem ing. Hrbkem z Jihlavy.

10. M.M. jako rozhodčí v r. 2005 v Třebíči i se svým zlepšovákem na měření atletických výkonů.


22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page